Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de teröristler cinayet ve Annan planı ihlallerini sürdürüyor

Suriye İnsan Hakları Şebekesi terör gruplarının ulusal güvenlik ve istikrarı sarsmaya, halka karşı dehşet verici eylemler işlemeye ve BM Suriye Temsilcisi Kofi Annan planını açık bir şekilde ihlal etmeye devam ettiklerini belirtti.

Suriye İnsan Hakları Şebekesi; Suriye halkının sergilediği yüksek ulusal bilinç kapsamında vatanı savunduğunu belirterek, bu halkın Suriye’nin içişlerine her hangi bir yabancı müdahaleye karşı olduğunu, bağımsızlık ve egemenliğine tutunarak ABD ve batının dayatmalarına karşı mücadele ettiğinin altını çizdi.

Hoşgörü, bağışlama, ortak yaşam ve demokrasi düşüncesinin ancak ve ancak halkın tüm bileşenlerinin herkesi kapsayan vatan çatısı altında toplanmakla pekişebileceğini belirten Şebeke; yurtdışındaki muhalefet saflarında artan bölünmelere ilaveten yurtiçindeki silahlı grupların terör eylemlerini sürdürmelerinin Suriye’de cereyan eden gerçeklerin provokatör medya tarafından yansıtılmaya çalışıldığından farklı olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Şebeke bildirisinde ayrıca uluslararası tüm örgüt ve insani kurumlardan Suriye’ye ilişkin perspektiflerini yeniden gözden geçirmeye davet ederek, bu konuda objektif ve tarafsız bir tutum alınmasını talep etti.

İnsan Hakları Şebekesi; yandaş, dost, düşman ve muhtelif çok sayıda medya kanallarında çıkan itiraflara ilaveten raporlarda yer alan bilgilerce Suriye’de farklı uyruklardan ve cinsiyetlerden silahlı kişilerin bulunması, yakalanan ve Suriye’ye geçirilen silahların miktarı ve niteliği, harcanan milyarlarca dolarlık para, ve daha bir çok şeyin dikkate alınarak ger.ekleri arama çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı