Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de teröristler çocuk kadın demeden vatandaşları taradı

Suriye’de silahlı terör grupları bugün Homs kırsalında düşen Ksayr bölgesinin Hasibe Köyünde masum sivil vatandaşlara karşı ateş açtılar.

SANA Muhabiri; teröristlerin açtıkları ateşte köy ahalisinden aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 13 masum sivil vatandaşın şehit düştüklerini aktardı.

Güvenlik birimleri Deyrezzor Kentinde terör gruplarının saklandıkları bir yere baskın operasyonu düzenleyerek eli kanlı teröristlerle çatışmaya girdi.

Çatışmada bir çok terörist etkisi hala getirilirken güvenlik birimlerinden bir yarbay ve bir yüzbaşı şehit düştüler.

SANA Muhabiri çatışmada aralarında dürbünlü silahlar, PKC makineli tüfek, taramalı silahlar ve RPG roketlerinin de ulunduğu yüklü miktarlarda silah ve cephane ele geçirildiğini aktardı. Aynı zamanda İsrail malı anti-tank mayınları, saatli patlayıcı düzenekleri, farklı türlerde mayınlar ve yüklü miktarlarda mühimmatın bulunduğunu ekledi.

Muhabir; teröristlerin barındıkları yerde çok sayıda askeri üniformanın da bulunduğunu söyledi.

Diğer yandan silahlı terör grupları Deyrezzor Kentinde Çalışma ve Sosyal İşler İl Müdürlü binasına saldırarak binada bulunan bir kısım eşyaları çaldı. Teröristler binaya ait iki resmi aracı da gasp ettiler.

Güvenlik birimleri İdlib’te silahlı terör gruplarına yönelik gerçekleştirdikleri operasyonlar çerçevesinde bu sabah büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirdi.

SANA muhabiri yetkili bir kaynaktan edindiği bilgiye göre güvenlik birimlerinin silahlı terör grupları üyelerine yönelik sürdürdüğü takip ve kovuşturma çerçevesinde İdlib kırsalına düşen Harbeti el-Cavz köyü çevresinde ve Ayn el-Bayda bölgesinde düzenlediği operasyonlarda büyük miktarda silah ev mühimmat ele geçirdiğini bildirdi.

Operasyon düzenlenen bölgelerin sınır bölgesi olduğunu belirten muhabir silahlı terör gruplarının ele geçirilen silahları masum vatandaşlara, ordu ve güvenlik birimlerine karşı katliam eylemlerinde kullanmak için edindiğini sözlerine ekledi.

Hama kırsalında düşen Hanşeyhun otoyolu üzerinde dün iki terör grubu arasında meydana gelen anlaşmazlık silahlı çatışmaya dönüştü.

Çatışmada bir teröristin öldüğü ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı