Genel

Suriye’de teröristler havzalarındaki silah ve cephaneyle yakalandılar

Güvenlik birimleri silahlı terör gruplarını kovalama ve tutuklama operasyonları çerçevesinde Şam kırsalında Tel Kirdi bölgesinde teröristlerin saklandıkları bir çiftliğe baskın düzenledi.

Güvenlik birimleri ile silahlı terör grupları arasında meydana gelen çatışmada; iki terörist etkisiz hale getirilirken, bir terörist yaralandı altı terörist de tutuklandı.

Operasyonda ayrıca teröristlerin kullandıkları ve içlerinde büyük miktarlarda silah ve cephanenin bulunduğu iki araç ele geçirildi.

Hama ilinde silahlı terör gruplarını kovalama ve yakalama operasyonları düzenleyen güvenlik birimleri; Muşa Vadi el-Covz bölgesinde merkezlenen terör gruplarına baskınında bir çok teröristi havzalarındaki silahlarla birlikte yakaladı.

SANA’ya açıklama yapan resmi bir kaynak, teröristlerin havzalarında ele geçirilen silah ve cephane arasında RPG roketatarları ve roketleri, otomatik taramalı silahlar, pompalı tüfekler, ağırlığı 10 ila 200 kg arasında değişen çok sayıda el yapımı bombalar, saldırı ve hü***** bombaları, oldukça bol miktarlarda mermi ve patlayıcının yer aldığını söyledi.

Kaynak teröristlerin havzalarında ayrıca, terör eylemleriyle orduyu suçlamak için kullandıkları askeri üniformalar ve bilgisayarlar yakalandığını ifade etti.

Güvenlik birimlerinin dün Harş Semti bostanlarında teröristlerin saklandıkları yerlere baskın düzenlediğini ifade eden kaynak; operasyonda bir çok teröristin havzalarındaki savaş silahları ve RPG roketleriyle birlikte yakalandıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı