Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriyede Teröristler Homs Şehrinde, Halkın Yoğun Olduğu alanları Havanlarla Vurmaları Sonucu Toplam 55 Sivil Şehid Oldu

Silahlı terör gruplarının Homs’ta Velid İplik Fabrikasının işçilerini taşıyan otobüse ateş açmaları sonucunda 1 işçi şehit düştü, 6 işçi de yaralandı.

Homs ilinde yetkili bir kaynaktan edindiği bilgiler doğrultusunda SANA Muhabiri; silahlı terör gruplarının Homs Devlet Hastanesi yakınlarında otobüse ateş açtıklarını aktararak, otobüs şoförünün şehit düştüğünü ve 6 işçinin yaralandıklarını ekledi.

Teröristler Vatandaşların Saflarında Dehşet Saçıyor

Öte yandan Homs Valiliğinde çalışan sivil bir personel, silahlı terör gruplarının açtıkları ateşte başından kurşun isabeti alması neticesinde şehit düştü.

Homs Kentinin Vaer Semtinde yayılan silahlı teröristler; etrafa yaylım ateşi açarak, sivil vatandaşların saflarında dehşet saçtılar.

Binalardaki İnsanları Kovup Patlayıcı Yerleştirdiler

SANA Muhabiri Homs Kentinin İnşaat Semti ahalisinden edindiği bilgiler doğrultusunda; silahlı terör gruplarının bir kısım binalardaki vatandaşları kovmaları ardından binalara patlayıcı düzenekleri yerleştirdiklerini ve bu binaları havaya uçurduklarını aktardı.

Muhabir; terör gruplarının Nazihin ve Aşire Semtlerinde yine havaya uçurmak için bir kısım binalarda patlayıcı düzenekleri yerleştirdiklerini ifade ederek, kara dumanların yükselmesi ve ordunun semtleri bombardımana tuttuğunu iddia etmek için bina damlarında araba lastikleri yaktıklarını söyledi.

Sivillere ve Asayiş Güçlerine Saldırdılar

Bu arada silahlı terör grupları Homs ilinin muhtelif bölgelerinde sivil vatandaşlara ve asayiş güçlerine silahlı saldırılarda bulundular.

Saldırılara karşı koyan güvenlik birimleri, terör gruplarını kovalama ve yakalama operasyonlarını sürdürüyor.

Yemek Aracına Saldırdılar

Silahlı bir terör grubunun Homs Kentinin Vaer Semtinde yemek aracına saldırması sonucunda araca refakat eden asayiş güçleriyle çatışma meydana geldi.

Çatışmada asayiş güçlerinden Er Asker Abdülkadir el-Dalati şehit olurken, bir çok terörist etkisiz hale getirildi.

Kamu ve Özel Binalara Saldırdılar

Şam kırsalında düşen Zebadani Kentinde ise terör grupları; bir kısım özel ve kamu binalara saldırarak; vatandaşları işlerine gitmekten menettiler.

SANA Muhabirinin edindiği bilgilere göre güvenlik birimleri teröristleri kovalama ve yakalama operasyonlarını sürdürüyor.

İdlib’te 3 Subay ve 3 Sivil Şehit Düştü

Öte yandan silahlı terör gruplarının İdlib iline bağlı Cebel el-Zaviye bölgesindeki Bara Köyünde askeri bir barikata saldırmaları sonucunda 3 subay şehit düştü.

Teröristler, bulundukları saldırıda bir kısım askerleri kaçırdılar.

Bu arada SANA Muhabiri İdlib ilinde yetkili bir kaynaktan naklen; teröristlerin Korniş bölgesinde açtıkları ateş sonucunda 3 sivil vatandaşın şehit düştüklerini aktardı.

Sivillerin Evlerine Saldırıp Yağmaladılar

İdlib iline bağlı Muarratulnuman Kentinde ise onlarca terörist; sivil vatandaşların evlerine saldırarak, evlerde bulunan eşyaları yağmalayıp çaldılar.

Teröristlerin sözü geçen evlerin sahiplerine saldırdıkları yönünde bilgiler gelmesiyle birlikte, saldırılarda kurbanların da bulunduğu ifade edildi.

Bu arada güvenlik birimleri dün gece İdlib Belediye Binası ve Hükümet Binasında bulunan asayiş güçlerine saldırı eylemleri gerçekleştiren teröristlere karşı koydu.

SANA Muhabiri; güvenlik birimleri ile teröristler arasında meydana gelen çatışmada bir çok teröristin ölü ve yaralı düştüklerini ifade ederken, güvenlik ve asayiş güçleri saflarında hafif isabetlerin bulunduğunu ekledi.

Uzman Öğretmene Suikast Eylemi

Ulusal deneyim ve beyinleri hedef alan silahlı terör grupları; İdlib İl Eğitim Müdürlüğünde Milli Eğitim dersinde uzman öğretmen Mahir Mavki’ye suikast eyleminde bulunarak onu şehit ettiler.

SANA yetkili bir kaynaktan naklen; silahlı bir terör grubunun İdlib Kentinin Hanano Meydanında işinden çıktığı sırada uzman öğretmene taramalı silahlarla ateş açtığını ve onu öldürdüğünü aktardı.

Teröristler aynı zamanda İdlib ilinde Arap Kültür Evi Müdürü Ahmet el-Masri’ye yine Hanano Meydanında taramalı silahlarla ateş açtılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı