Genel

Suriye’de teröristler kan kaybetmeye devam ediyor

Suriye’nin Hums şehrinde, el Hamidiye bölgesinde roket ve bomba yapım atölyesinde meydana gelen patlamada, 200 terörist öldü.

Şam’da yayınlanan el Vatan gazetesi, teröristlerin bomba ve roket yaptığı bir binada meydana gelen patlamada, binada bulunan bütün teröristlerin öldüğünü yazdı. Gazete ayrıca, suriye hükümet güçleriyle, el Hamidey bölgesindeki isyancılar arasında yaşanan çatışmada, teröristlerin ele başlarından bazılarının da öldüğünü yazdı.

Ölen teröristler arasında Libya ve suudi Arabistan uyrukluların da bulunduğu kaydedildi.

Ayrıca Hums şehrinde el Hamidiye ve el Halidiye bölgelerinde silahlı kişilerin hükümet güçleri tarafından kuşatma altına alındığı kaydedildi.

Silahlı teröristlerin , dünya kızılhaç komitesinin insanı yardımlarını bölgeye ulaştırmasını önlediği ve yapılan görüşmeler ardından, yardımların bölgeye geçte olsa ulaştırılarak, halka dağıtıldığı ifade edildi.

Öte yandan, Suriye el Baas gazetesi de, Reif el Şam bölgesinde Hersat bölgesinin de, teröristlerden temizlendiğini, bölgedeki bazı köylerde de hükümet güçlerinin düzenlediği operasyonlarla bölgenin güvenli hale getirildiğini ifade etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı