GenelSuriye Düşmanları

Suriye’de teröristler kentlere bombalanmış imajı vermeye çalışıyor

Paltalk olarak bilinen kara odalarda yapılan kayıtlar; bir kısım Arap ve yabancı ülkelerde Suriye büyükelçilik binalarına yapılan sistematik saldırıların arkasında İstanbul meclisinden sabotajcı grupların bulunduğunu ve bu odaları yönetenlerinde bu yine bu gruplar olduğunu ortaya çıkardı.

Paltalk odalarında kaydedilen ve Suriye Televizyonunun yayınladığı bir ses bandında odalarda bulunan bir şahıs Suriye gençlerini Avrupa’nın bir çok başkentleri ve kentlerinde Suriye elçilikleri ve konsolosluk binalarına saldırmaları çağrısında bulunduğu ortaya çıktı.

Sözü edilen şahıs ses kaydında; Paris, Cenevre, Brüksel, Berlin, Amsterdam ve Avrupa’nın daha bir çok başkentindeki Suriye büyükelçiliklerinin Suriyeli gençler tarafından saldırıya maruz kaldığını iddia ederken; “ Ey kardeşlerim!.. Yemin Billah bu çok olumlu ve güzel bir noktadır.. Yunanistan’daki gençlerin de tırmandırıcı eylemlerde bulunmalarını talep etmek için size internet linki veriyorum..” şeklinde konuştu.

Kuveyt’teki Suriye büyükelçilik binasına yapılan saldırı konusunda ise yine Paltalk Odalarından bir şahıs; saldırının başarılı geçmesi nedeniyle memnuniyetini ifade ederken, sözde devrim bayrağını elçilik binasına astıklarını ve kontrolü ele geçirdiklerini iddia ediyor.

Aynı şahıs Kuveytli gençlerden de destek ve yardım talebinde bulunarak, her defasında yardımcıların olmamasının ayıp bir durum olduğunu söylüyor.

Kara odalardaki bu grupların bir başka çabaları da; ordunun yerleşim semtlerini bombaladığı izlenimi vermek için fotomontajla hazırladıkları gerçek dışı fotoğraflar oldu.

Yayınlanan bir başka ses kaydında kara odalardaki bir şahıs diğerine; sözde özgür Suriye ordusundaki tüm militanlarla direk iletişimin sağlandığını söylerken, tüm vatandaşlardan semtlerinde bulunan tüm çöp konteynırlarına ek olarak araba lastikleri yakmalarının talep edildiğini ekliyor. Gök yüzüne çıkacak yoğun dumanların semtlerin bombalandığı görünümü vereceğine işaret eden aynı şahıs; vatandaşlardan ayrıca semtlere giden yolları önlerine çıkan her şeyle kapatmalarını ve yol geçenleri engellemelerinin talep edildiğini ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı