GenelSuriye Dostları

Suriye’de teröristler Kofi Annan planını 5000 kere ihlal etti

İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Suriye’de reformların başladığını ve İran’ın bu reformları desteklediğini bildirdi.

Tahran’da temaslarda bulunan Suriye meclis başkanı Muhammed Cihad el-Lahham ve beraberindeki heyet ile görüşen Laricani, Suriye’nin içinde bulunduğu mevcut krizin tek çözüm yolunun, müzakere olduğunu belirterek, Suriye halkının, kendi ülkelerinin geleceğinde tek söz sahibi olduğunun altını çizdi.

Laricani, yabancıların müdahalesinın sadece olayların içinde çıkılmaz hale getirdiğini vurgulayarak, bölgede bazı ülkeler ve dünyanın büyük güçlerinin, Suriye’de krizi tırmandırmak için çalıştığını ve bir dizi komploları sahnelemeye çalıştıklarını belirtti.

Laricani, ”Büyük güçler Suriye’yi bölmeye çalışıyor. Suriye’de halk ve hükümete karşı savaş yürütülüyor”dedi.

Laricani, Suriye halkı ve hükümetine karşı mevcut savaş yöntemleri sadece Siyonist rejimin çıkarlarına olduğunu hatırlatarak, “Siyonist rejim bölgede yaşanan gelişmelerden oldukça endişeli. Bölgedeki halk inkılablarını kendisi için tehdit olarak görüyor. Suriye’de krizin tırmanması, kamuoyunu yönlendirerek, Filistin halkına baskıları ve yayılmacı siyasetlerini bütün hızıyla sürdürüyor” diye konuştu.

Laricani, ”Amerika ve bazı Avrupa ülkeleri, suriye yapılan reform hareketlerinin başarıya ulaşmasını istemiyorlar ve bölgedeki bazı ülkelerde suriye’deki gerçeklerin üstünü örterek, Suriye halkı ve hükümetine karşı büyük bir savaş başlattılar” dedi.

Suriye meclis başkanı Muhammed Cihad el-Lahham da bu görüşmede, şimdiye kadar, teröristlerin 5 binden fazla, Kofi Annan’ın ateşkes planını ihlal eden eylemlerde bulundular, “Suriye hükümet her zaman sorunların diyalog ve görüşmelerle çözülmesini istemektedir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı