Cinayet ve Katliamlar

Suriye’de teröristler petrol boru hattını el yapımı bombayla hedef aldı

Suriye’de teröristler Deyrezzor ili Ebu Hammam bölgesinde Fırat Petrol Şirketine ait bir petrol boru hattını el yapımı bir bombayla hedef alarak boru hattında büyük bir yangının çıkmasına neden oldular.

Petrol Bakanlığında SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; hedef alınan boru hattının 12 İnç çapında olup el-Tenek ham petrol pompalarından ikinci petrol rafinerisine ham petrol taşımada kullanıldığını bildirdi.

Kaynak patlamanın ardından şirketin, boru hattına petrol pompalamayı durdurduğunu belirterek patlama sırasında borunun petrol dolu olması nedeniyle yaklaşık 2000 varil petrolün çıkan yangında ziyan olduğunu aktardı.

Yapılan açıklamada şirkete ait itfaiye ekiplerinin saatlerce süren çabalarından sonra yangını söndürmeyi başardıkları belirtildi.

Bilineceği gibi silahlı terör grupları geçtiğimiz Şubat ayının 15’inde de Homs petrol rafinerisinden Şam Kırsalı Adra bölgesinde bulunan depolara uzanan mazot boru hattını, daha sonra da 26 Mart tarihinde Homs Kırsalında bulunan Teldo bölgesinde mazot boru hattını patlatmıştı. Bu olayların ardından güvenlik birimleri bölgede çalışmalarını yoğunlaştırmış güvenliyi yeniden sağlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı