Genel

Suriye’de teröristler polisi darp ve işkenceyle CNN’e konuşturdular

Suriye’de polis Sair el-Mercan; silahlı terör grupları tarafından Şam kırsalında düşen Kara bölgesinde nasıl kaçırıldığını, silah zoruyla Lübnan’a götürüldüğünü ve orada Amerikan CNN Şebekesine konuşturulduğunu anlattı.

Polis Mercan; Cumartesi günü görev arkadaşlarıyla birlikte işlerinden dönerken, silahlı bir terör grubunun Şam kırsalında düşen Kara bölgesinde kendilerini taşıyan otobüsün yolunu kestiğini kendilerine ateş açmaya başladığını söyledi.

Teröristlerin açtıkları ateşte kendisinin yaralandığını ifade eden Mercan; yaklaşık olarak 20 dakika sonra sayıları 50 ila 60 arasında olan motosikletler üzerinde insanların geldiklerini ve kendisini Kara bölgesinde bilmediği bir yere götürdüklerini, orada da gece saat 22 sularına kadar kaldığını ekledi.

Mercan, terör grubu üyelerinin gözlerini bağladıklarını ve onu söylediklerine göre Flayta adında bir bölgeye götürüp iki gün bırakmaları ardından, yine gözlerini bağlayıp başka bir yere götürdüklerini ifade ederken; kendisine, “sen şu anda Lübnan’ın Ersal beldesindesin” dediklerini söyledi.

Teröristlerin Ersal Beldesinde Amerikalı CNN Şebekesinden birilerini getirdiklerini ifade eden Polis Mercan; güzel bir aksanla İngilizce konuşan yanında kendisine Arapçaya çeviri yapan bir bayanın geldiklerini söyledi.

Polis Mercan; İngilizce konuşan adamın kadının çeviri yardımıyla kendisine silah kaçakçılığına ilişkin ne söyleyeceğini ezberlettiğini ifade etti.

CNN Şebekesine istediklerini söylemek için tenkil, darp ve işkence ettiklerini belirten Mercan; kamera karşısında kendisinden ‘şebbihadan (provokatör medyanın dezenformasyon ve kışkırtmalarında yönetim yanlılarına verdiği isim) olduğunu, göstericileri şiddet ve baskıyla bastırdığını’ söylemesini talep ettiklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı