Genel

Suriye’de teröristler saldırılarını ve insanları katlettiklerini itiraf etti

Eymen ve Fahd Abdülkerim Arbiniye isimli iki terörist Şam Kırsalında düşen Erbin bölgesinde birçok silahlı terör eylemine katıldıklarını itiraf ettiler.

Teröristlerin katıldıklarını itiraf ettikleri silahlı terör eylemleri arasında kiliselere ve okullara düzenlenen saldırıların yanı sıra barikat kurma, sivil vatandaşların kaçırılması ve katledilmesi gibi eylemler bulunuyor.

İtiraflarına kendilerini tanıtarak başlayan terörist Eymen Abdülkerim Arbiniye silahlı terör gruplarıyla nasıl tanışıp bağlantı kurduğunun yanı sıra katıldığı eylemlerin tümünü ve bu eylemlerde bulunan diğer bütün teröristlerin kimlikleriyle ilgili bütün ayrıntıları anlattı.

Tesadüf sonucu teröristlerin kurduğu barikatların birinde Basil el-Hellak isimli eski bir arkadaşını görmesiyle silahlı terör gruplarıyla direk ilişkisinin başladığına işaret eden terörist bu arkadaşı aracılığıyla Zahir Kuveydir isimli bir kişiyle tanışarak nerdeyse her gün onunla birlikte barikat kurmaya gittiklerini ifade etti.

Mahalle sakinlerine Kuveydir kim olduğunu sorduğunda bu kişinin uzun süredir Irak’da olduğunu ve el-Kaide terör örgütü ile ilişkisi bulunduğunu öğrendiğini belirten terörist; kullanımı hakkında bir şey bilmediği halde eline RPG roketleri gibi ağır silahlar alarak eylemlere katıldığına işaret ederek çoğu zaman yanlış hedefleri vurduğunu beyan etti.

Terörist Fahd Abdülkerim Arbinya da kendini tanıttıktan sonra silahlı terör gruplarıyla ilişkisinin Zahir Kuveydir isimli teröristle tanışmasıyla başladığını dile getirdi.

Mensup olduğu silahlı terör grubuyla birlikte barikatlar kurduğunu ifade eden terörist günlük yaşamını sürdürme çabasında olan masum sivil vatandaşları ve güvenlik güçleri mensuplarını nasıl vahşice kaçırdıklarını ve katlettiklerini ayrıntılarıyla anlattı.

Katıldığı silahlı terör eylemleri arasında okula yönelik bir saldırı da bulunduğuna işaret eden terörist; mahalle sakinleri arasında fitne sokarak provokasyon yaratma faaliyetleri yürüttüklerini de itiraf etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu