Genel

Suriye’de teröristler Şam kırsalında hastanelere saldırdı

Silahlı terör grupları bugün Şam kırsalına düşen bir çok bölgede Suriye ordusunun askeri operasyonları durdurma ilanını ihlal etti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; Zemekla Beldesinde askeri bir barikata saldıran silahlı terör gruplarına ordu birlikleri saldırıya karşılık vermesiyle bir çok teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini aktardı.

Ele geçirilen teröristler arasında terör gruplarından birinin elebaşı “Ebu Said” kod adlı terörist (Zemelka’dan) ile Muhammed el-Karandi (Arbin Beldesinden) adlı teröristlerin kimlikleri tespit edilirken teröristlerin havzalarında bulunan muhtelif türlerdeki silahlara el konduğu belirtildi.

Haresta’da ise suriye ordusu Polis Hastanesi ve Beyrunu Kanser Hastalıkları Üniversite Hastanesine RPG roketleriyle saldıran silahlı bir terör grubuna karşı koyması sonucunda bazı teröristler ölü ve yaralı olarak ele geçirildi.

SANA’ya açıklama yapan bir kaynak; söz konusu 2 hastanede maddi hasarların meydana geldiğini ve tıbbi personelde herhangi bir kaybın olmadığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu