Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de teröristler vatandaşlara yönelik saldırılarını sürdürüyorlar

Ulusal yetenekleri hedef alan saldırıları kapsamında silahlı terör grupları bugün Halep’teki Deyr Hafir’de yer alan Arazi Islah Genel Kurumuna bağlı Yüksek Fırat Havzası İşletme ve Bakım Müdürlüğünde görev yapan Mühendis Hasan Ali’yi işine gittiği sırada düzenlediği suikastle şehit etti.

Suikast sırasında Ali’nin yanında bulunan arkadaşı Mühendis Cuveyd yaralandı.

SANA muhabiri ildeki bir kaynağa dayanarak, siyah Hyundai Avanti marka bir araç kullanan 4 teröristin Halep yolu üzerinde araçlarıyla işlerine gitmekte olan iki mühendise ateş açtıklarını, açılan ateş sonucu Ali’nin şehit düştüğünü, arkadaşı Cuveyd’in ise yaralandığını aktardı.

Diğer yandan kaynak, bomba imha ekiplerinin bugün silahlı bir terör grubunun Halep kentindeki Ferdus semtinde oturan bir asayiş güçleri mensubunun evinin önündeki aracına yerleştirdiği el yapımı bombayı imha ettiğini bildirdi.

Kaynak, bombanın uzaktan kumandayla patlatılmak üzere hazırlandığına ve cep telefonuna bağlandığına işaret etti.

İdlib’de ise, silahlı bir terör grubu dün gece İdlib’in Kırsal kesimindeki Selkın kenti yakınlarında bulunan Faris yakıt istasyonunda el yapımı bir bombayı patlatırken istasyon binası ve yakınındaki bir buldozerin tahrip olmasına yol açtı.

SANA muhabiri ildeki bir kaynağa dayanarak yakıt istasyonunun Selkın sakinlerinden Mustafa Celhi adlı bir vatandaşa ait olduğunu belirterek olayda can kaybı yaşanmadığına işaret etti.

Homs ve Dera’da Asayiş Güçleri ve Sivilleri Hedef Aldılar

Diğer yandan Homs ilinde bir tetikçi eski saat yakınlarında asayiş güçleri mensubu Hüseyin İbrahim’e ateş açarak şehit etti.

SANA muhabirine açıklamada bulunan bir kaynak, Homs’taki Zehra ili sakinlerinden 39 yaşındaki vatandaş Maan Abbud, 9 yaşındaki oğlu Yaarub ve 35 yaşındaki Munteceb Abdüllatif’in silahlı terör gruplarının Halidi’ye semtinden fırlattıkları iki havan topunun şarapnellerinden isabet aldıklarını bildirdi.

Kaynak, atılan havan toplarının bazı ev ve iş yerlerinde maddi hasara yol açtığına dikkat çekti.

Terör saldırılarını Dera’da da sürdüren silahlı terör grupları dün ildeki mülteciler semtini RPG ile hedef alırken saldırıda 3 yaşındaki kız çocuğu Hale Muhammed Reşit şehit düştü, bir kısmı ağır olmak üzere 16 vatandaş da yaralandı.

Bununla birlikte silahlı bir terör grubu Dera’nın Zeyzun beldesinde Şeyh Musa Ahmet Avda’nın evini basarak Avda’nın üzerine ateş açtı.

Hastaneye kaldırılan Avda aldığı ağır yaralar sonucu şehit düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı