Genel

Suriye’de teröristler zehirli madde kullanıyor

Suriyeli kaynaklar teröristlerin savaş meydanında bir kez daha Suriyeli güçlere karşı zehirli madde kullanmakla suçladı.
Suriye haberin bildirdiğine göre çarşamba günü Suriyeli güçler ve teröristler arasında Şam’ın doğusunda yaşanan çatışmalarda teröristler “zehirli madde” kullanarak bazı Suriyeli güçlerin yaralanmasına sebep oldular.
haber kaynağı zehirli maddenin türüne değinmezken bir askeri kaynak, teröristlerin sinir sistemini etkileyen zehirli maddelerle, Şam’ın doğusunda, Doğu Guta bölgesinde Suriyeli güçlere saldırdığını, bu yüzden bazı güçlerin söz konusu maddeden etkilendiğini belirtti.
Suriye devlet medyası da oksijen maskesi ile zor nefes alan askerlerin görüntülerini vererek, sağlık ekiplerinin onlara yardım etmeye çalıştığını duyurdu.
Suriye ordusu daha önce de teröristlerin zehirli ve kimyasal maddelerle Suriye güçlerine saldırdığını defalarca duyurmuştu.
Bu arada el-Alem TV kanalı da BM’nin Suriye Kızılay teşkilatı denetiminde gıda maddelerinden oluşan insani yardımları dün Hums’un batısında Hay el-O’ur bölgesinde halka dağıttığını duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı