Genel

Suriye’de teröristlerden temizlenen Madik Kalesi güvenliğine kavuştu

Suriye güvenlik birimlerinin vatandaşları korkutan, bariyerler kuran, özel ve kamu mülklerini tahrip eden silahlı terör gruplarına yönelik takip ve kovuşturmasının ardından Hama ilindeki Madik Kalesi beldesi güvenlik ve istikrarına kavuştu.

Belde sakinleri, teröristlerin belde sakinlerini rehin aldığı, işlerine gitmelerini engellediği, çocukların okula gidişini önlediği ve insanları beşeri kalkan olarak kullandığını belirterek beldelerinin doğal yaşamına dönmesi ardından güven ve huzura kavuştuklarını dile getirdi.

Silahlı grupların göç ettirdiği belde sakinlerine evlerine ve topraklarına dönme çağrısı yapan belde sakinleri beldenin doğal yaşamına döndüğünü ifade etti. Diğer yandan güvenlik birimleri Homs ilindeki Curatularais semtinde silahlı terör gruplarına ait yuvalardan birine baskın düzenledi.

Güvenlik birimleri 3 katlı bir binadan ibaret olan terör yuvasında İsrail ve Amerikan yapımı otomatik tüfek, suikast silahı, makineli tüfeklerle birlikte askeri üniformalar, gelişmiş iletişim araçları ve patlayıcı madde yakaladı.

Bununla birlikte terör gruplarının çaldığı modern tıbbi cihazlar, hastane yatakları, oksijen tüpleri, ilaçlar, çeşitli tıbbi ekipmanlar hastanelere iade edildi.

Halep kentinde ise asayiş güçlerinin silahlı terör gruplarının Merci semtine yerleştirdikleri el yapımı bombayı imha etmeye ve vatandaşları uzaklaştırmaya çalıştıkları sırada patlatılan bomba 17 sivil vatandaş ve asayiş güçleri mensubunun yaralanmasına yol açtı.

Olayda basın dezenformasyon kanallarının iddia ettiği gibi can kaybı yada çevreye ateş açma yaşanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı