GenelSuriye Düşmanları

Suriyede teröristlere katil bulmakta zorlanan Emperyalist güçler gözlerini Balkan ülkelerine diktiler. Arnavutluktan gelen onlarca kiralık katil Suriye’de öldürüldü

Son zamanlarda Suriye’de Teröristlere katil bulmakta zorlanan güçler Gözlerini Balkan ülkeleri olan beş ülkeyi (Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ) kapsayan bölgelere yoğunlaştılar.

Adı açıklanmayan istihbarat yetkilisine dayandırılan haberde Suriye’de Kosova’dan, Arnavutluk’tan Mekadeonya’dan ve Sırbistan’dan (Preseova vadisinden) çok sayıda Kiralık katili 3000 Dolar Karşılığında suriyeye savaşmaya gönderdiklerini belirtti.

İstihbarat kaynakları Suriye’de öldürülen bazı Arnavutların isimlerini (Kosovalı Naaman Damoli ve Sırbistan’dan Musa Ahmadi gibi) zikretmekteler. Diğerleri ise lakaplarıyla anılmaktalar; örneğin suriyede ölen 4. Arnavut kökenli olan Ebu Ömer el-Albani gibi. İstihbarat kaynakları yine Suriye ordusunca Kadem’de öldürülen Münir ve Behlül el-Arnavut isimlerini de zikretmekte. Aynı kaynaklar Suriye’de terör eylemlerine katılan Arnavutların sayısının 140 civarında olduğunu bildiriyor. Bunlar genellikle El Kaide gruplarıyla birlikte ülkenin kuzeyinde savaşıyorlar.

Bu bilgileri ilk kez yayınlayan Koha Ditore Haşim Taci başkanlığındaki Kosova hükümetini sert bir şekilde suçluyordu. Hükümeti Arnavut gençlerin Suriye’de ki terörist El Kaide grupların yanında savaşmalarını sessizce izlemekle suçlayan gazete hükümetin bu durumun Kosova üzerindeki etkilerini görmezden geldiğinden yakınıyor ve şuna dikkat çekiyordu: Bu genç insanlar güya cihad ! ruhuyla donanmış olarak ve de askeri bir tecrübeyle ülkelerine dönecekler!

Yani iyi bir katil ve cani olarak kendi ülkelerinde bu sefer yapılayacak katliamlarda iyi bir rol alacaklarını açıklamış oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu