Suriye Düşmanları

Suriyede teröristler,halkı katliam etmek için Arap şeyhlerinden destek ve fetva aldıklarını itiraf etti.

Suriye’nin BM temsilcisi Beşar Caferi, Güvenlik konseyin Suriyeyle ilgili gizli oturumu sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandırarak, “Suriye iyi bir istikamette ilerlemektedir. Suriye hüükmeti BM Genel sekreteri temsilcisi Annan’ın 6 maddelik planını uygulamakla yükümlü olduğunu ilan etmiştir. Ancak ne yazık ki bazı arap ve batılı ülkeler, Annan planını başarısız kılmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar” dedi.

Suriye temsilcisi Libya’dan Lübnan’a gemi dolusu silah gönderilmesine ve bu silahların Suriye’de muhalif güçlere verilmesinin itiraf olunmasına temas ederek, “Bu gemi, tank ve uçak savar roketler gibi ağır silahlarla doluydu ve tüm bu silahlar Suriye’nin içindeki kargaşanın daha da artırılması amacıyla kullanılacaktı” dedi.

Caferi, Arabistan ve Katarla bazı batılı devletin Suriye’de teröristlere resmen maddi ve silah yardımında bulunduklarını ve Suriye’deki vaziyetten bizzat bu ülkelerin sorumlu olduklarını söyledi.

Suriye’nin BM temsilcisi, uluslar arası kuruluşlardan acil olarak Suriye hükümeti muhaliflerinin silahlandırılması meselesinin araştırılmasını istedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı