Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriyede teröristlerin bombalı eylemleri devam ediyor

Eli kanlı terör grupları yol, park, cami ve okul gibi yerlerin yakınlarında bombalar yerleştirme ve asayiş güçlerine ilaveten masum sivil insanları hedef alma saldırılarını sürdürüyorlar.

Bu bağlamda teröristlerin Hama kentinin Bahra ve Alaf Bulvarları arasında yerleştirdikleri birden fazla bombanın infilak etmeleri sonucunda asayiş güçlerinden iki eleman şehit düştü, aralarında iki subayın bulunduğu bir kaç mensup da yaralandı.

Hamalı bir kaynak; bomba imha ekiplerinin teröristlerin söz konusu bölgede yerleştirdikleri bombaların bir kısmını etkisiz hale getirirlerken, asayiş güçlerinin bölgeye gelişleri sırasında teröristlerin uzaktan kumandalı cihazlarla geri kalan bombaları patlattıklarını söyledi. Kaynak patlama sırasında bölgede bulunan 4 trafik polisinin de yaralandıklarını ekledi.

Diğer yandan güvenlik birimleri Şam kırsalında düşen Ğuta bölgesinde büyük miktarda patlayıcı yüklü bir araba yakaladı.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; çalıntı olduğu tespit edilen aracın sadece arkadan plaka taşıyan aracın teröristler tarafından asayiş güçlerine yakın bir yere park edildiğini söyledi. Kaynak, arabayı parkeden teröristlerin kaçtıklarını ifade ederek, arabayı kontrol eden bomba imha ekiplerinin arabada 600 kiloya yakın patlayıcı bulduklarını açıkladı.

Patlayıcının su kazanlarının içinde patlatılmaya hazır olarak koyulmuş olduğunu söyleyen Kaynak; bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı