Cinayet ve KatliamlarYalan ve İftiralar

Suriyede Teröristlerin Halep Üniversitesine Yapmış Olduğu Saldırıyı, İslami Görünümlü Medya, Suriye Ordusu Halep Üniversitesine Saldırdı Diye Yazdı.

El Alem televizyonunun haberine göre silahlı gruplar tarafından çarşamba gecesi Halep Üniversitesindeki polis noktasına saldırı düzenlenmesi ve bazı üniversite yurtlarının ateşe verilmesi üzerine üniversitedeki derslere geçici bir süre ara verildi.

Üniversite yurtlarının ateşe verilmesinden sonra bazı silahlı kişilerin kampusa girdiği ve güvenlik güçleriyle çatıştığı bildirilirken, yurttaki öğrencilerin güvenlik sebebiyle tahliye edildikleri bildirildi.

El Alem televizyonu, Halep üniversitesi içerisine giren silahlı kişilerle güvenlik güçleri arasındaki çatışmaların saatlerce sürdüğünü belirtirken el-Arabiya televizyonu, yaşanan çatışmalarda 2 kişinin öldüğünü 10 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Yaşanan şiddet olayları sebebiyle üniversite rektörünün öğrenimi geçici süreyle tatil kararı aldığını belirten el-Alem televizyonu, çatışmalardan sonra üniversiteye çok sayıda güvenlik görevlisi yerleştirildiğini bugün kentte ve kapalı olan üniversitede durumun sakin olduğunu bildirdi.

Halep Üniversitesinde derslere ne zaman yeninden başlanacağı konusunda açıklamada bulunulmazken, yaşanan çatışmalarda yurtların ve binaların tahrip olmasından dolayı öğrenime yeniden başlanmasının birkaç gün daha sürebileceği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu