Cinayet ve Katliamlar

Suriye’de teröristlerin suikast ve saldırı eylemleri kesilmiyor

Silahlı terör gruplarının ordu ve asayiş güçleri, sivil vatandaşları, ulusal deneyim ve kadroları, kamu ve özel mülkleri hedef alan terör eylemlerini sürdürüyor.

Hama’da Resmen Terör Estirdiler

Silahlı teröristler bugün Hama Kentinin Arbain ve el-Muşaa semtlerinde vatandaşlara saldırma, öldürme ve kaçırma, mülkleri sabote ve gasp etme eylemlerinde bulundular.

Silahlı grupların estirdikleri bu terör eylemleri nedeniyle halkın imdat çağrıları üzerine müdahalede bulunmak zorunda kalan güvenlik birimleri; semt ahalisinin işbirliği ve yardımlarıyla teröristleri kovalama ve yakalama operasyonu başlattı.

Terör grupları ve güvenlik birimleri arasında meydana gelen çatışmada bir çok terörist yakayı ele verirken büyük miktarlarda silah ve askeri mühimmat, bir çok çalıntı özel ve devlet arabası ele geçirildi.

SANA Muhabiri ele geçirilen silahlar arasında büyük sayılarda otomatik taramalı silahlar, pompalı tüfekler, makineli silahlar, RPG roketleri, bubi tuzakları ve el bombalarının yanında modern muhaberat cihazları, gaz maskeleri, askeri çantalar ve gereçlerin bulunduğunu aktardı.

Albay ve Astsubaya Suikast

Teröristler Hama Kentinde bugün bir albay ve bir astsubaya suikast eylemi düzenlediler.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; eli kanlı teröristlerin sabah saatlerinde görevlerine gitmek için Hama Kentinin Mezarib Semti ile el-Sebahi bulvarı arasında seyir eden Albay Mahmut Zeytun ve Astsubay Cihad Tevfik ismail’e ateş açtıklarını ve onları şehit ettiklerini açıkladı.

Bomba Aile Faciasına Yol Açtı

Silahlı terör gruplarının İdlib ilinin Cercenaz beldesinde yerleştirdiği el yapımı bombanın bir ailenin yeni bir binanın temellerini kazdığı sırada patlaması sonucunda, aile fertlerinin bir kısmının yaşamını yitirmesi bir kısmının da yaralanmasına yol açtı.

SANA muhabirinin ildeki bir kaynaktan edindiği bilgilere göre, el yapımı bomba Sellum ailesinin yeni evlerinin temellerini kazmaları sırasında patladı.

Bombanın patlaması sonucu aynı aileden olan Mahmut Abdülkerim, Muhanned Abdülkerim , Reca Abdülkerim, Rebi İbrahim, Visam İbrahim, Kenan İbrahim, Yusuf Abdullah, Nahide Dirbas, Hüsam Muhammed ve Emel Abdullah Şahhud hayatını kaybetti.

Bununla birlikte patlama 10 kişinin yaralanmasına yol açtı.

Doktora Suikast Eylemi

Dera Kentinde ise teröristler dahiliye uzmanı Dr Adnan el-Smayt’a suikast düzenlediler.

Deralı bir kaynak; teröristlerin Dera Kentinin Kusur Semtindeki evi önünde doktora pusu kurduklarını ve işine gitmek için evinden çıkmasıyla taramalı silahlarla kurşun yağmuruna tuttuklarını söyledi.

Beldede Yaylım Ateşi Açtılar

Aynı kaynak silahlı bir başka terör grubunun Dera kırsalında düşen Nuaymiye Beldesinde vatandaşların saflarında dehşet saçma ve işlerine gitmelerini önleme amacıyla etrafa yaylım ateşi atıklarını belirtti.

Kaynak açılan terör ateşinde belde ahalisinden 14 yaşındaki Mecdolin Süleyman Mahmut adlı bir bayanın yaralandığını ekledi.

Albay Asi’ye Suikast Eylemi

Bu arada silahlı bir terör grubu Dera kırsalı Sanameyn Bölgesindeki el-Mesmiye beldesinde Albay Sait Asi’ye suikast eylemi düzenledi.

Resmi bir kaynak SANA’ya açıklamasında; teröristlerin askeri birliğinden evine dönen Albay Asi’ye pusu kurduklarını ve arabasını kurşun yağmuruna tutarak onu şehit ettiklerini söyledi.

Bomba Etkisiz Hale Getirildi

Öte yandan bomba imha ekipleri; teröristlerin Dera kırsalında düşen Busra el-Şam bölgesinde yerleştirdikleri bir bombayı etkisiz hale getirdi.

Bomba Hazırlarken Canından Oldu

Öte yandan Deyrezzor Kentinin Cura Semtinde evinde hazırlamaya çalıştığı bombanın infilak etmesi sonucunda Macit Mansur el-Halef adlı terörist canından oldu.

Deyrezzor ilinden bir kaynak SANA muhabirine yaptığı açıklamada; bombanın patlaması üzerine teröriste ait evin teftişe alındığını ifade ederek, teftiş sonucunda 6 adet kalaşnikof, 1 adet keskin nişancı silahı, 1 adet BKC makineli tüfek, 1 adet RPG roketatarı, bu silahlar için bol miktarlarda mühimmat, bir çok cep telefonu ve dizüstü bilgisayarın bulunduğunu belirtti.

Halep’te Iraklı Vatandaşa Suikast Eylemi

Bu arada silahlı bir terör grubu Halep Kentinin Selahaddin Semtinde Iraklı bir vatandaşa suikast eylemi düzenledi.

SANA muhabiri Halepli bir kaynaktan naklen; Jip tipi bir araba kullanan silahlı bir terör grubunun Iraklı Alaa Meşhadani adlı vatandaşı kurşun yağmuruna tuttuklarını aktarırken, Iraklı vatandaşın derhal olay yerinde yaşamını yitirdiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu