Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriyede Teröristlerle Askerler Arasında Çıkan Çatışmalarda 12 Asker Şehid Oldu.Onlarca Terörist’te Etkisiz Hale Getirildi

Silahlı bir terör grubunun Homs kırsalına düşen Tedmur bölgesinde bulunan müfreze üssüne saldırmasıyla çıkan çatışmada 8 asker şehit düşerken silahlı terör grubunun birçok üyesi etkisiz hale getirildi bir çoğu da yaralandı.

Homs kırsalında el-Hısın bölgesinde ise asayiş güçleri mensubu 3 kişi silahlı terör grubunun kurşunlarıyla şehit düştü.

Bombalar İmha Edildi

Öte yandan bomba imha ekipleri; silahlı terör gruplarının Şam kırsalında düşen Dabaa ve Ksayr bölgelerinde yerleştirdikleri el yapımı 4 bombayı etkisiz hale getirdi.

SANA Muhabiri Homs ilinde yetkili bir kaynaktan naklen; etkisiz hale getirilen dört bombanın birbirlerine bağlı olduklarını ve uzaktan kumandalı cihazla aynı anda patlatılmak üzere hazırlandıklarını ifade ederek, her birinin yaklaşık olarak 10 kg ağırlığında olduğunu ekledi.

Kaynak; bomba imha ekiplerinin dün gece silahlı terör gruplarının aynı bölgede yerleştirdikleri ve ağırlığı 15 kg olan bir bombayı imha etiklerini söyledi.

Polis Karakoluna Saldırdılar

Öte yandan silahlı bir terör grubunun İdlib kentinin doğusunda bir polis karakoluna silahlı saldırıda bulunması sonucunda bir astsubay şehit düşerken, asayiş güçlerinden iki eleman yaralandı.

SANA’ya konuşan resmi bir kaynak; teröristlerin söz konusu saldırıları neticesinde meydana gelen çatışmada Çavuş Vesim Kahile’nin şehit düştüğünü ve 2 asayiş mensubunun yaralandıklarını belirtti.

Kaynak; çatışmada bir çok teröristin etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı