Genel

Suriye’de teröristlerle çatışan güvenlik birimleri bomba fabrikası buldu

Suriye güvenlik birimleri İdlib kırsalında düşen Sermin Beldesinde sabotaj, kaos, kaçırma ve öldürme eylemlerinde bulunan, masum vatandaşların saflarında terör ve dehşet estiren silahlı terör gruplarıyla çatışmaya girdi.

İdlib ilinden SANA’ya konuşan bir kaynak çatışmada aralarında oldukça tehlikeli kanun kaçaklarının bulunduğu bir çok teröristin ölü ve yaralı düştüklerini ifade ederken, ölen tehlikeli teröristlerin arasında Hüsnü Abdürrezak, Sadık Muhammed Abdürrezzak, Muhammed Kaddur ve Abdülkafi Harmuş’un bulunduğunu söyledi.

Çatışmada bir çok teröristin tutuklandığını ifade eden Kaynak; ayrıca teröristlerin havzalarında bulunan muhtelif türlerde silahlara el konulduğunu ekledi.

Güvenlik birimleri Sermin Beldesinde bomba ve patlayıcı düzeneklerinin imalatında kullanılan bir fabrika buldu. Fabrikada farklı ağırlıklarda, hacimlerde ve şekillerde kullanıma hazır yüzlerce bomba ele geçirildi.

Diğer yandan güvenlik birimleri Sermin Beldesinde eli kanlı teröristlerin asayiş güçleri ve masum insanlara saldırı eylemlerinde kullandıkları çok sayıda gizli geçit ve tünel keşfetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı