Genel

Suriye’de terörü destekleyen memurlara katı cezalar uygulanacaktır

Suriye Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihad el-Lahham başkanlığında düzenlediği oturumda terörü destekleyen devlet memurlarına ilişkin cezaları içeren kanun tasarısını onayladı.

Meclisin onayından sonra yürürlüğe konulan kanunda; her hangi bir terör eyleminde bulundukları yada terör gruplarına katıldıkları, teröristlere her hangi bir şekilde maddi yada manevi destek takdim ettikleri tespit edilen devlet memurlarına karşı icraatlar içeriyor. Bu icraatların içinde memurların kademeleri ne derecede olursa olsun suçlarının tespit edilmesi durumunda derhal görevden alınmaları, devlet çalışanı ya da emeklilik haklarından tamamen mahrum edilmeleri yer alıyor.

Kanunda aynı zamanda yukarıdaki suçları işlediği tespit edilen emekli vatandaşların da maaşlarının durdurulması ve emeklilik haklarından mahrum edilmeleri öngörülüyor.

Halk Meclisi oturumundan aynı zamanda terörle mücadele kanun tasarısını onayladı. Meclisin onayını alması ardından kanun yürürlüğe girdi.

Oturumda söz hakkı talep eden milletvekilleri kanunun yürürlüğe girmesinden önce; muhtelif şekillerde oyuna getirilerek olaylara karışan fakat elini kana bulamayanlara fırsat verilmesi önemine işaret ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı