Cinayet ve KatliamlarGenelÖne Çıkanlar

Suriye’de toplu katliam: en az 65 ölü

Halep’in Bustan El Kasr bölgesinde elleri arkadan bağlı olarak infaz edilmiş en az 65 kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.

Muhalefet yanlısı gözlemci bir grup, Suriye’nin Halep kentinde elleri arkadan bağlı başlarından vurulmuş en az 65 kişinin cesetlerine ulaşıldığını bildirdi.

İngiltere merkezli gözlemci grup, ölü sayısının 80’e ulaşabileceğini belirtirken, katliamı kimin gerçekleştirdiğinin ise belirsiz olduğunu söyledi.

Halep’in Bustan El Kasr mahallesindeki küçük bir nehrin kenarında çamurlar içinde onlarca kişinin cesedine ulaşıldığı belirtilirken, aralarında çocuklarında olduğu belirtilen cesetlerin üzerinde işkence izlerine rastlandığı ifade edildi. Cesetlerin nehirden toplama çalışmalarının devam ettiği de gelen haberler arasında.

Bustan El Kasr mahallesinde, rejim güçleri ve Özgür Suriye Ordusu militanları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Buna benzer infazlar daha önce Halep’e bağlı El Bab ve İdlib’e bağlı Harem’de bulunan ÖSO militanları tarafından gerçekleştirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı