GenelSuriye Düşmanları

Suriye’de tutuklu iki Avrupalı istihbaratçı için arabuluculuk girişimi başlatıldığı ileri sürüldü

Bir Arap ülkesinin Şam yakınlarında tutuklanan Avrupalı iki istihbaratçının serbest bırakılması için arabuluculuk girişimi başlattığı öne sürüldü.

Filsitin’de yayımlanan haftalık el-Menar gazetesi, üst düzey güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde Suriye’ye komşu olan bir Arap ülkesinin, Şam yakınlarında ele geçirilen iki Avrupalı istihbaratçının serbest bırakılması için girişim başlattığını duyurdu.

Gazeteye açıklamada bulunan güvenlik kaynağı, söz konusu Arap ülkesinin tutuklanan Avrupalı iki istihbaratçının serbest bırakılması için arabuluculuk yapmak amacıyla Suriyeli yetkililerle temasta olduğunu söyledi.

Avrupalı iki istihbaratçının iki hafta önce başkent Şam yakınlarında tutuklandığı ve söz konusu kişilerle birlikte bazı hassas ve stratejik bölgelerin krokilerinin yanı sıra gelişmiş iletişim araçları ve kişisel silahların da ele geçirildiği bildirildi.

Avrupalı istihbaratçıların Suriye güvenlik güçlerinin operasyon düzenlediği bir evde yakalandıkları ve terörist eylemler düzenlemeye çalışmakla suçlandıkları bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı