Genel

Suriye’de tutuklular gözlemcilerin huzurunda serbest bırakıldı

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın onayladığı 2012/10 sayılı genel af kararnamesi uyarınca bugün Şam ve Dera illerinde tutukların yeni bir bölümü gözlemcilerin huzurunda serbest bırakıldı.

Şam’daki Adalet Sarayında serbest bırakılan tutukların bir kısmı SANA’ya verdikleri demeçte, Cumhurbaşkanı el-Esad’ın çıkardığı genel af kararının doğal yaşamlarını sürdürmeleri ve Suriye’nin yapılandırılmasına katılmaları açısından yeni bir başlangıç oluşturduğunu belirtti.

Serbest bırakılan tutuklu Abdülhamit, af kararnamesinde duyduğu memnuniyeti dile getirerek affın ailesine, üniversitesine ve doğal yaşamına dönmesini sağladığına, toplumun tüm evlatları arasında sevgi ve hoşgörüyü yaydığına işaret etti.

Muaz ise, affın iyi bir girişim ve doğru yola dönmeleri açısından güzel bir fırsat olduğunu belirterek Suriye’nin bu dönemde tüm evlatlarının çabalarına ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Diğer yandan serbest bırakılan tutukluların aileleri, evlatlarını kendilerine geri veren af kararının doğal hayatlarına dönmeleri ardından serbest kalan birçok tutuklunun üzerinde olumlu etki yarattığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu