Genel

Suriye’de Ulusal basın gerçeğin kamuoyuna ulaştırılmasında önemli bir rol oynadı

Başbakan Vail el-Halaki bugün Ulusal Basın Komisyonu Başkanı Sekreteri Talip Kadı ve komisyon üyeleriyle yaptığı toplantıda ulusal basın için stratejik politikalar belirlenmesi ve bu politikaların uygulanmasında komisyonun üstlendiği rolün önemine işaret etti.

Ulusal basın araçlarının mesleki standartlar düzeyine ulaşarak güvenilirlik ve ulusal sorumluluk çerçevesinde şeffaflığın sürmesi için komisyonun bir bütün olarak hareket etmesinin önemine değinen Halaki; ülkeye uygulanan komplonun maskesinin düşürülmesinde ulusal basının önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Ülkede yaşananların gerçeklerini ve silahlı terör gruplarının gerçek yüzlerini ifşa etmek amacıyla ulusal basının sunduğu her gerçeğin siyasi ve hukuki belgelerle desteklendiğine dikkat çeken Halaki; ulusal basının gösterdiği çabalar sonucunda ülkede yaşanan olayların kamuoyuna şeffaf ve güvenilir bir şekilde aktarıldığını kaydetti.

Toplantıda ülkenin ekonomik durumuna ilişkin ayrıntılı bir anlatım sunan Halaki; Suriye’nin ulusal ekonomisinin maruz kaldığı saldırılar karşısında dayanacak ve direnecek güce sahip olduğunu belirterek hükümetin bu süreçte vatandaşların gıda ve petrol ürünleri gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya büyük bir önem verdiğini ifade etti.

Ayrıca toplantıda Ulusal Basın Komisyonunun çalışmaları ve ihtiyaçları incelenerek ulusal basının görevini yerine getirmeye devam etmesi için gerekli ihtiyaçlarının karşılanmasına ilişkin öneriler üzerinde duruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı