Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriyede Vahşi Teröristlerle Suriye Ordusu Arasında Çatışmalar Şiddetlendi.Çatışmalar Sırasında Onlarca Terörist Öldürüldü

Silahlı bir terör grubu; Homs Kentinin batısında düşen Cebburin Köyünde bir ailede katliam gerçekleştirirken, silah ve keskin aletlerle 8 kişiyi vahşi bir şekilde öldürdü.

SANA Muhabiri; teröristlerin gerçekleştirdikleri katliam üzerine ordudan bir birliğin müdahale ettiğini aktarırken; iki taraf arasında meydana gelen çatışmada terör elebaşı Asım Svays’ın başında olduğu terör grubundaki tüm teröristlerin etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Resten’de Teröristlerle Sıcak Temas

Diğer yandan Homs iline bağlı Resten Bölgesinde silahlı bir terör grubuyla meydana gelen çatışmada Kurmay Albay Semir Yusuf Ahmet ve 2 asker daha şehit düşerken, 4 asker de yaralandı.

SANA Muhabiri çatışmada terör grubundan bir kaç teröristin ölü ve yaralı düştüklerini aktardı.

Asayiş Güçlerinin Barikatına Karşı İntihar Saldırısı

Silahlı terör gruplarının bugün İdlib’te patlayıcı yüklü bir araçla asayiş güçlerine ait bir teftiş noktasını hedef almaları sonucu asayiş güçleri mensubu bir eleman şehit düştü beş eleman da yaralandı.

SANA muhabiri yetkili bir kaynaktan edindiği bilgiye göre intihar eylemcisi bir terörist tarafından sürülen arabanın İdlib kentinin güney kornişi üzerinde Kuneyna beldesi kavşağında bulunan asayiş güçleri noktasını hedef aldığını belirtti.

Terör Bombası Aileyi Hedef Aldı

Diğer yandan silahlı terör gruplarının Deyrezzor iline bağlı Albukemal Kentindeki Muarra Lisesinin arkasına yerleştirdikleri el yapımı bir bombanın infilak etmesi sonucunda Sabbar ve Halit el-Sabbar adlı iki kardeş çocuk şehit düştüler.

SANA Muhabiri şehit düşen iki kardeşin babaları ve bir kardeşlerinin daha patlama sonucunda yaralandıklarını aktardı.

Teröristler İşlerine Giden Asayiş Mensuplarına Ateş Açtılar

Bu arada silahlı bir terör grubu; Süveyda İlinden görevlerine gitmek için yola çıkan iki asayiş mensubuna ateş açtılar.

Teröristlerin Dera – Busra otoyolu üzerinde Hırba yol ayırımında açtıkları ateşte Astsubay Üstçavuş Malik el-Halebi ve Er Asker Ömer Kerbac şehit düştüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı