GenelSuriye Düşmanları

Suriye’de yakalanan teröristler arasında yabancı ülke vatandaşları bulunuyor

Suriye’nin Şam kırsalına düşen Hame bölgesinde güvenlik birimleri vatandaşlara ve asayiş güçlerine saldırmak için toplanan silahlı teröristlerle çatışmaya girdi.

Eli kanlı teröristler Beyrut’a giden eski yolu kesmeye çalışarak Zebadani ve Madaya bölgelerinden Hame ve çevresine silah ve silahlıların geçişlerini kolaylaştırma amacıyla Berada Vadisi yolunda barikatlar kurdular.

Resmi bir kaynak güvenlik birimleri ile teröristler arasında yaşanan şiddetli çatışmada yüksek sayıda teröristin ölü ve yaralı olarak yakayı ele verdiklerini belirtirken yakalanan teröristler arasında başka Arap ülkelerinin vatandaşlığını taşıyan teröristlerin bulunduklarını belirtti.

Teröristlerin havzalarında bulunan silahların ele geçirildiğini ifade eden kaynak, silahlar arasında gelişmiş taramalı ve makineli silahların yanı sıra dürbünlü silahlar, RPG roketatarları, havan topları ve bu silahlara ait bol miktarlarda mühimmatın bulunduğunu söyledi.

Aynı kaynak teröristleri kovalama operasyonunda büyük miktarda silahlarla dolu bir arabanın yakalandığını belirterek silahlar arasında RPG roketatarları ve roketlerinin yanında havan toplarının da bulunduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı