GenelSuriye Dostları

Suriye’de yaşananlara Suriye halkı kendisi karar vermelidir

Hizbullah’ın önde gelen liderlerinden Şeyh Naim Kasım, Suriye’de yaşananlara Suriye halkının kendisinin karar vermesi çağrısında bulundu.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, “Lübnan’da mezhepçilik yapanlar, Amerikan emperyalizmine hizmet etmektedir. Siyasi hayatında korsan İsrail’e karşı duruşu olmayan birisinin ulusal bir şahıs olması mümkün değildir” dedi.

İslami Direnişi Destekleme Heyeti tarafından bugün düzenlenen bir törende konuşan Şeyh Kasım “Amerika, bugün Ortadoğu’nun haritasını güç kullanarak yeniden çizmeye çalışıyor. Onların, Hizbullah’la sorunu, Hizbullah’ın her türlü vesayete, işgale “hayır!” demesidir. Bundan ötürü bize saldırıyorlar. Fakat biz, ülkemizin bağımsız ve egemen olması için yolumuzu sürdüreceğiz. Direnişimiz de hazırlıklarını sürdürecektir. Ve zafer bizim olacaktır. Çünkü biz hak sahipleriyiz ” dedi.

Suriye’ye dış müdahaleye ve Lübnan’ın Suriye’ye vuruş için üs olarak seçilmesine karşı çıktıklarını söyleyen Şeyh Kasım, “Biz, Suriye’ye dış müdahaleye karşıyız. Bırakalım diyalog içerisinde Suriye halkı, istediği şeye karar versin. Gerçekten onların derdi insan haklarıysa, Bahreyn’de yaşananlar karşısında uluslar arası sesler nerede? Bu da gösteriyor ki onların tek değer ölçüsü, çıkarlarıdır” dedi.

Şeyh Kasım son olarak “Lübnan’ı imar etmek isteyenlere elimizi uzatıyoruz, fitneye karşı çıkıyoruz, Lübnan’ın bağımsızlığını, topraklarımızın özgürleştirilmesini istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı