GenelSuriye Düşmanları

Suriye’de yeniden korsan İsrail yapımı silah ve cephane ele geçirildi

Suriye güvenlik birimleri Homs Kentinin Hamidiye Semtinde büyük miktarlarda silah ve cephane ele geçirirken, aralarında İsrail yapımı silah ve cephanenin bulunduğu belirtildi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; güvenlik birimlerinin kaçan teröristleri kovalama ve tutuklama amacıyla düzenlediği nitelikli bir operasyonda büyük miktarlarda ve muhtelif türlerde silah ve cephane ele geçirdiklerini açıkladı.

Kaynak ele geçirilen silah ve cephane arasında otomatik taramalı silahlar, pompalı tüfekler, makineli silahlar, muhtelif türlerde roketler, saldırı ve savunmada kullanılan el bombaları bulunduğunu belirtti.

Operasyonda teröristlerin çaldıkları ve eylemlerinde kullandıkları bir çok özel ve devlet aracının ele geçirildiğini ifade eden kaynak; semtte patlayıcı düzeneklerinin üretimi için kullandıkları bir barınağında keşfedildiğini söyledi. Kaynak; teröristlerin farklı türlerde, hacimlerde ve ağırlıklarda bombalar ürettikleri söz konusu evi, güvenlik birimleri tarafından keşfedilmesiyle havaya uçurduklarını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı