Genel

Suriye’de yerel yönetim yüksek komisyonu gündem maddeleri tartışıldı

Suriye’de başbakan Adil Sefer,Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın yerel yönetim meclisinin ilk toplantısında takdim ettiği yönlendirmelerin hükümetin ve yerel kurumların çalışma çizgisini belirlediğine işaret ederek herkesten bu yönlendirmelerin çalışma mekanizmalarında ve uygulamalarında tercüme etmesini talep etti.

Yerel Yönetim Yüksek Komisyonunun bugün düzenlediği toplantıya başkanlık eden Sefer; il meclislerinin kapsamlı kalkınma sürecinin ivme kazanmasında ve desteklenmesinde önemli bir rolü bulunduğunu vurguladı.

Yerel seçimlerin henüz icra edilmediği yönetim birimlerinde yapılacak seçimler için uygun bir zaman belirlenmesine karar verilen komisyon toplantısında yerel idareyle ilgili gündem maddelerini tartışarak birçok öneriyi karara bağladı.

Yerel yönetimlerde ademi merkeziyetçiliği pekiştirme planıyla ilgili atılan adımlar hakkında ayrıntılı bir sunum yapan komisyon yetki ve görevlerin bakanlıklardan yerel yönetim birimlerine aktarılması işlemlerinin başladığını ve bu konuyla ilgili birçok düzenleyici kararın alındığını beyan etti.

Toplantıya Yerel Yönetim Bakanı, Uluslararası İşbirliği ve Planlama Başkanı, Başbakanlık Genel Sekreteri, Valiler, Yerel Yönetim Bakanı Yardımcıları ve İl Meclisleri Başkanları Katıldı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu