Genel

Suriye’de yine petrol boru hattına sabotaj eylemi düzenlendi

Suriye’de silahlı bir terör grubu Deyrezzor ilinin Ebu Hammam – Granic bölgeleri arasında Fırat Petrol Şirketine ait bir petrol boru hattını el yapımı bir bombayla havaya uçurarak boru hattında büyük bir yangının çıkmasına neden oldu.

Bilineceği üzere teröristler daha önce de aynı petrol boru hattını hedef almış benzer şekilde yangının çıkmasına neden olarak maddi hasarlara yol açmışlardı.

Petrol Bakanlığında yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada hedef alınan petrol boru hattının el-Tenek ham petrol pompalarından ikinci petrol istasyonuna ham petrol aktarımında kullanıldığına ve 12 inç çapında olduğunu ifade etti.

Kaynak, şu an itibariyle borunun kullanımının durdurulduğunu ancak şirketin alternatif boru hatlarının bulunmasıyla üretim miktarının bu saldırıdan etkilenmeyeceğini ifade ederken, onarım ekiplerinin derhal hattı onarma çalışmalarına başlayacaklarını belirtti.

Bu arada Yabancı güçler tarafından desteklenen ve dış ajandalara hizmet eden silahlı terör grupları ulusal ekonomiyi sabote etme amacıyla masum sivil vatandaşlar ve orduya karşı vahşi saldırılarla yetinmeyip ulusal ekonomi ve halka ait gelir kaynaklarını baltalama amacıyla bir dizi kundaklama ve sabotaj eylemlerinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı