Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’deki aile katliamı terör vahşetinin sadece bir bölümüdür

Suriye Enformasyon Bakanı Adnan Mahmut; silahlı terör gruplarının Suriye’ye karşı uluslararası düşmancı tutumları körükleme amacıyla Homs Kenti Kerm el-Zeytun Semtinde insanlığa karşı en çirkef ve barbar bir eylemde bulunduklarını, kadınları, çocukları ve yaşlıları cani bir şekilde katledip cesetlerini parçaladıklarını söyledi.

Bakan Mahmut bugün yaptığı basın açıklamasında silahlı terör gruplarına destek veren bir kısım Arap e bölgesel ülkelerin Suriye halkının muhtelif kesimlerini hedef alan tüm bu çirkef eylemlerde ortak olduklarına işaret etti.

Mahmut akan Suriyeli kanlar ve tırmanan şiddetin sorumluluğunu teröristlere sağladıkları barınak, eğitim, silah, para ve medya desteğiyle söz konusu ülkelere yükledi.

Silahlı terör gruplarının özellikle uluslararası güvenlik konseyinin oturumları öncesinde ve esnasında ülkedeki vahşi eylemlerini tırmandırdıklarına dikkat çeken Bakan Mahmut; yandaş medya aracılığı ile Suriye’ye karşı uluslararası tepki toplamak için insanlık dışı bu eylemleri Suriye ordusu ve güvenlik güçlerine arsızca yüklemeye çalıştıklarını belirtti.

Mahmut; Cezire ve Arabiye gibi dezenformasyon kanalların masum insanları hedef alan terörde ortak olduklarını ifade ederken bu kanalların muhabirleri olduklarını iddia eden kişilerin ise eli kanlı silahlı teröristlerden ibaret olduklarını söyledi.

Enformasyon Bakanı ayrıca; terör gruplarının Kerm el-Zeytin Semtinde bir aileyi toplu bir şekilde katleden teröristlerin bu vahşi eylemlerinin bir çok ülkenin desteğiyle Homs kentinde işledikleri vahşetin sadece bir parçasını yansıttığına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı