GenelSuriye Dostları

Suriye’deki cinayetler muhaliflerin gerçek yüzünü ortaya koydu

İran-Suriye Parlamento Dostluk Grubu Başkanı Alaeddin Burucerdi, Suriye’deki son terör olaylarına işaret ederek, teröristlerin bu girişimlerinin Suriye muhaliflerinin, bölgesel ve uluslar arası destekçilerinin insanlık dışı ve gerçek yüzünü gösterdiğini belirtti.

Suriye’nin Tahran Büyükelçisinin veda töreninde konuşan Burucerdi, İran’daki görevi süresince ikili ilişkilerin geliştirilmesi için yaptığı çabaları takdirle karşılayarak, iki ülke arasında dostane iş birliğinin geliştirilmesi üzerinde durdu.

Burucerdi “son yıllarda Tahran ve Şam arasındaki ilişkiler siyasi, ekonomi ve bölgesel alanda yeni bir döneme girdi ve iki ülke ilişkileri bölgesel birçok gelişmelerde etkili oldu” dedi.

İki ülkenin, işgalci Kudüs rejiminin zorbalıkları karşısında Lübnan ve Filistin direnişini desteklediğini hatırlatan Burucerdi “bu yıllar içerisinde Tahran ve Şam ilişkileri, Siyonist rejim ve uluslar arası destekçilerine karşı direnişin ana ekseni haline geldi. İran ve Suriye milletinin dostluğu daimidir ve iki millet zorluklarda birbirinin destekledi ve gelecekte de bu ilişkiler daha yakın ve sağlam olacak” dedi.

Bugün Suriye devleti ve milletine yönelik savaş, partilerin savaşı olduğuna işaret eden Burucerdi “uluslar arası emperyalist güçler, Siyonist rejim ve destekçileri Suriye halkının ulusal direnişini kırma ve ulusal kimliklerini yok etme çabasındadır ancak bu krizde son zafer kazanan Suriye milleti olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu