Genel

Suriye’deki Filistinliler üzerinde yeni komplo

Suriye’deki 10 Filistinlinin hayatını yitirdiği Filistinlilere yönelik saldırı ardından Suriye dışişleri bakanlığı, Filistinlilere, oynanmak istenen oyunlar ve yapılan komplolar karşısında uyanık olunması çağrısında bulundu.

El alem internet sitesinde yer alan habere göre; Batılı ülkelerin desteğindeki Suriye’deki teröristlerin saldırısı sonucu, 10 Filistinlinin hayatını yitirmesi olayı ardandan, Suriye dışişleri bakanlığı önceki gün bildiri yayınladı. Bildiride, Suriye’deki krizin içine Filistinlilerin de çekilmek istendiği hatırlatılarak, oynanan oyunlara ve yapılan komplolar karşısında uyanık olunması istenildi.

Suriye dışişleri bakanlığının açıklamasında, Şam yönetiminin, Suriye krizinde Filistinlilerin etkilenmemesi ve Filistinlilerin çatışmaların içine çekilmemesi için her türlü çabayı gösterdiğine dikkat çekildi.

El Alem kanalının haberinde, bir grub teröristin, Çarşamba günü, Şam yakınlarında bulunan Yermuk filistin mülteci kampına saldırı düzenlediği ve saldırıda, Suriye hükümetine destek veren Filistin’in kurtuluşu için halk cephesi üyesi 10 kişinin hayatını yitirdiği ifade edildi.

Yermuk Filistin mülteci kampında yaklaşık 300 bin Filistinli yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu