Genel

Suriye’deki Filistinlilerin ölümünden ABD, Türkiye ve Katar sorumludur

Suriye’nin Yermuk mülteci kampındaki Filistinliler bir bildiri yayımlayarak dökülen Filistinli kanından silahlı grupları destekleyen ABD, Türkiye ve Katar’ın sorumlu olduğunu açıkladı.

Arabi Press’in haberine göre Yermuk mülteci kampındaki Filistin Halk Direniş Komiteleri, silahlı grupların kampa yönelik saldırılarını kınadı.

Bildiride Suriye’deki silahlı grupların Yermuk mülteci kampına yeniden havan toplarıyla saldırdığı ve düzenlenen saldırıda kamptaki 4 Filistinlinin öldüğü 20 kişinin de yaralandığı belirtildi.

“Terörist gruplar, Filistinlilerin kanının akıtılmasını mubah görüyorlar” ifadesinin yer aldığı bildiride silahlı grupların Filistinlileri Suriye’deki savaşa çekmeye çalıştığına işaret edildi ve “Yermuk kampı sakinleri ve diğer kamplardaki Filistinliler, bu terörist grupları ve Arap devletlerini ve onların destekçisi olan ulusla arası ve bölgesel güçleri Filistinlilerin kanının akıtılmasından sorumlu görmekte ve Filistinlilerin kanı üzerinden ticaret yaptıklarını düşünmektedir” denildi.

Bu tür eylemlerin hedefinin İsrail’e hizmet ederek Filistin davasının ortadan kaldırılması olduğunu belirten Yermuk Kampındaki Filistinliler, bu komplodan da Amerika’yı, Türkiye’yi ve Katar’ı sorumlu tuttuklarını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı