Suriye Dostları

Suriye’deki gerilim bölgedeki direnişi ortadan kaldırmaya yöneliktir

İran istihbarat bakanı Haydar Muslihi, Mekke-i Mukerreme’de yaptığı açıklamasında, Siyonistlerin Suriye’deki olaylara müdahale ettiğini ve bu yolla, bölgedeki direnişi ortadan kaldırmak istediğini söyledi.

İran istihbarat bakanı Haydar Muslihi açıklamasında, bölgede yaşanan gelişmeler ardından, Amerikalılar ve Siyonistler, İslami uyanışı yönlendirme ve kuşatma altına almak için senaryolar üretmeye başladı. Suriye’de bazı işbirlikçileri de kullanarak, ülkede kaos ve gerilim çıkarmak ve direnişi kırmak istemektedirler diye konuştu.

İran istihbarat bakanı bölgedeki bazı ülkelerin de, ABD ve Siyonist rejimle birlikte hareket ederek Suriye’ye zarar vermek için çalıştıklarını hatırlatarak, İslam dünyası, bölgede İslami uyanış dalgasıyla, Suriye’de yaşanan olayların farklı olduğunu görmeli. Çünkü, Suriye’de yaşanan olaylarda, Siyonistler ve Amerikalıların parmağı var. Olaylar hiçbir şekilde halk hareketi değildir ve Suriye halkı, bu süre içerisinde defalarca, Suriye hükümetine büyük katılımlarla destek gösterisi yapmıştır dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı