Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’deki havan topu saldırılarında 4 vatandaş şehit oldu

Hain ve gaddar teröristlerin bugün Şam kırsalına düşen Muaddamiye Beldesinde sivil yerleşim semtlerine attıkları havan mermileri neticesinde bir kadın şehit olurken, aynı aileden 3 kişi daha yaralandı.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili bir kaynak; teröristlerin attıkları havan mermilerinin belde girişinde bir eve düştüklerini belirtti.

Kaynak; havan mermilerinin düştüğü evde bir kadının ağır isabeti sonucunda derhal şehit düştüğünü, eşi ve iki çocuğunun da yaralandıklarını aktardı.

Yaralıların kaldırıldıkları Muvasat Hastanesinde tıbbi bir kaynak; iki çocuğun yaralarının ağır olduğunu, babanın ise hafif isabetler aldığını söyledi.

Öte yandan teröristlerin attıkları havan mermilerin ikisi Şam’daki Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve el-Cahız Parkı yakınlarında düştü.

Emniyet müdürlüğünden bir kaynak; Suudi Arabistan Büyükelçiliği ile Cahız Parkı arasında düşen havan mermileri sonucunda aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 3 vatandaşın şehit, 13 vatandaşın da yaralı düştüklerini söyledi.

Kaynak; havan mermilerinin düştüğü evler, işyerleri ve araçlarda büyük maddi hasarların meydana geldiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı