Genel

Suriye’deki heyet tarafsız ve profesyonel çalışmalarını sürdürmelidir

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el-Muallim bugün sabah saatlerinde; Suriye’de görev yapan BM Gözlemciler Heyeti Başkanı General Robert Mood ile bir araya geldi.

Heyet çalışmalarından memnuniyetini ifade eden Muallim; heyete belirlenen görev kapsamında Suriye’nin gözlemcilerin çalışmalarını kolaylaştırmaya devam edeceğini belirtti.

Muallim; Suriye’deki durumların gerçeğini dünya kamuoyuna aktarmada Suriye dosyasının uluslararası güvenlik konseyindeki siyasileştirilmesinden uzak bir şekilde gözlemci heyetin profesyonel, dürüst ve tarafsız olarak çalışmalarını sürdürmesi öneminin altını çizdi.

Görüşmede General Mood; heyet çalışmaları ve gözlemci sayısının artmasıyla sağlanan ilerlemelere ilişkin sunum takdim ederken; Suriye’nin sergilediği işbirliğini övdü. General Mood; Suriye’nin gözlemcilerin çalışmalarını kolaylaştırdığını ve tam bir hareket özgürlüğü sağladığını belirterek, meydana gelen olaylarda yaşamlarını yitirenlerin ailelerine taziyelerini takdim etti.

Görüşmeye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcıları Faysal el-Mikdat ve Ahmet Arnus, Bakanlıktaki Kanuni Müsteşar Riyad Davudi ve Basın Ofisi Müdürünün yanı sıra General Mood’a eşlik eden heyet kaktıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı