GenelSuriye Dostları

Suriye’deki istikrar Suriye’yi ilgilendirdiği kadar Lübnan’ı da ilgilendirmektedir

Lübnan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Adnan Mansur Lübnanlı NBN Kanalına yaptığı açıklamada; Suriye’deki istikrarın Suriye’yi ilgilendirdiği kadar kendilerini de ilgilendirdiğini söyledi.

Mansur; Suriye’de çalışmalarda bulunan Arap Gözlemci Heyetine nişan almanın, durumları uluslararası boyutlara taşıma yönünde direk bir çağrı niteliğinde olduğunu belirterek, Suriye hükümetinin heyete sunduğu kolaylıklara dikkat çekti.

Arap gözlemcilerin, Suriye yönetiminin çalışmalarını engellediğine ilişkin hiç bir söz söylemediklerini ya da buna işaret etmediklerini ifade eden Mansur; bunun dikkat çeken bir şey olduğunu ve Suriye yönetiminin iyi niyetini yansıttığına vurgu yaptı.

Mansur; fakat maalesef, Suriye’de gerçekleştirilen terör eylemlerinin gözlemcilerin Suriye topraklarında bulundukları bir zamanda yapıldıklarına işaret etti.

Lübnan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Mansur; Suriye’de çalışan Arap gözlemcilerin deneyim, olanak ve lojistik gereçlerden mahrum olduklarının yanı sıra görevlerini yerine getirmede aciz oldukları yönünde açıklamalarda bulunmanın Suriye’ye yabancı müdahalenin yapılması için gerekçe yaratmaktan ibaret olduğunu, bunun da oldukça büyük bir tehlike teşkil ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı