GenelSuriye Düşmanları

Suriye’deki isyancıların gelişmiş Amerikan uydularından yararlandığı ortaya çıktı

Amerikalı bir site “ABD’yle İngiltere’nin casusluk örgütleri, gelişmiş casusluk uydularıyla Suriye Hükümetiyle ilgili aldıkları hayati bilgileri bu ülkedeki isyancılara sunuyorlar” diye yazdı.

Amerikalı bir yorum sitesi olan “Global Research” sitesi Joseph fitsanakis’in imzasını taşıyan bir yazısında Amerikan ve İngiliz casusluk örgütlerinin Suriye’deki Hükümet karşıtı isyancı gruplara istihbarat bilgiler sunmaları konusunu inceledi.

Fitsanakis bu yazısının başında “İngiliz bir gazete Savunma Bakanlığı kaynaklarına dayanarak, Amerikan ve İngiliz casusluk teşkilatlarının Suriye’deki isyancılara hayati istihbarat bilgiler sunarak bu vesileyle onların Şam Hükümetini devirme yönündeki çabalarına katkıda bulunmaya çalıştıklarını yazdı” diye kaydetti.

İngiliz “Daily Stars” gazetesi de bu konuda İngiltere Savunma Bakanlığına dayanarak şöyle yazdı: “Suriye’yle ilgili olup da daha işlenmemiş olan birinci elden bilgilerin çoğu Amerikan ve İngiliz gelişmiş uydular aracılığıyla elde ediliyor. Bu bilgiler Suriye içerisindeki bağlantıların kaydedilmesi yoluyla elde edilen bilgiler. Bu bilgiler ham olarak toplandıktan sonra Washington ve Londra’daki yolrumcular tarafından değerlendiriliyor ve daha sonra görüldüğü üzere Suriye topraklarında aktif olarak çalışmakta olan İngiliz “MI6” ve Amerikan “CIA” casusluk teşkilatlarına mensup unsurlara ulaştırılıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı