GenelSuriye Dostları

Suriye’deki kriz, İsrail’e yarar sağlıyor

İslami İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest Suriye’de çatışmaların şiddetlenmesinin ve ateşkesin ihlal edilmesinden sadece Siyonist rejim İsrail’in yarar sağladığını söyledi.

MHA’nın haberine göre İslami İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Suriye’de ateşkesin uygulanması, barış ve istikrarın sağlanması yönündeki çabalara bazı ülkelerin engel çıkardığını belirterek, bu yöndeki çabaları eleştirerek, “Suriye’de çatışmaların şiddet kazanması veya ateşkesin bozulmasından sadece Siyonistlerin çıkarları temin edildiğini” söyeldi.

BM ve Arap Birliği Suriye özel temsilcisi Ehdar İbrahimi’nin Suriye’de barış ve huzurun sağlanması için yürüttüğü çabalara temas eden Ramin Mihmanperest , ABD ve Siyonist rejimin nüfuz alanı içerisinde olan bazı ülkeler, terörizme destek vererek, Suriye’de krizi tırmandırmak ve barış ve istikrarı bozmak istemektedirler” diye konuştu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ABD’nin Ortadoğu bölgesinde fitne ve komplo siyasetleri izlediğini hatırlatarak, “Bölgede islami uyanış hareketleriyle birlikte, Amerikan siyasetleri de başarısızlığa uğramıştır. Amerika, Bölgede İsrail’in varlığına yönelik tehditlerden kaygı duymaya başlamıştır. Bu yüzden de, uluslararası emperyalist güçler, bölgedeki çıkarlarını korumak adına, savaş ateşlerini körüklemektedirler” diye konuştu.

Mihmanperest, Suriye’de silahlı teröristlere destek veren ülkelerin vakit geç olmadan siyasetlerini yeniden gözden geçirmeli ve teröristlere verdikleri destekleri kesmeli, Suriye’de ulusal barış görüşmeleri için alt yapı çalışmalarına destek vermeliler hatırlatmasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu