GenelSuriye Dostları

Suriye’deki krizin arkasında Körfez ülkeleri bulunuyor

Irak Başbakanı Nuri el Maliki, körfez ülkelerine işaretle özgürlük ve demokrasiden yoksun ülkelerin Irak, İran ve Ürdün’ü de hedef alması gerektiğini söylediği bir plan çerçevesinde Suriye’deki krizin arkasında durduklarını belirtti.

AFP ajansı Maliki’nin Kerbela kentinde gazetecilere verdiği demeçten naklen: “Suriye’nin 2 ay içerisinde düşeceğini bekliyorlardı, Suriye’deki eylemin bir geziden ibaret olduğunu gururlarının onları kör ettiğini daha sonar Irak, sonra İran ve Ürdün’e yöneleceklerini zannediyorlardı” diye ifade etti.

Maliki, bu planın arkasında duranın, hiç bir rahmeti olmayan, halkına yönelik zulme karşı gelmeyen, demokrasi ve özgürlük renklerinden hiç birini bulundurmayan lakin Suriye, Irak ve Lübnan hakkında konuştuğunu özgürlük ve demokrasi hakkında konuşan ülke olduğunu söyledi.

Adını vermediği ülkelere seslenen Maliki: “Öncelikle kendi ülkelerinize özgürlük tanıyın diyoruz” dedi ve: “Terör ve taifeciliğin dikenini kırdığımız ve Irak halkına birlikteliğin döndüğü bir zamanda, durumlar Suriye’de patlak verdi “ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı