GenelSuriye Dostları

Suriye’deki patlamalar planlı bir girişimdir

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Suriye’deki patlamaların, planlı bir girişim olduğunu söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest verdiği demeçte, bazı ülkelerin, Suriye’deki barış, huzur ve istikrarın kendileri yararına olmadığını kabul ederek, Suriye’de barış, huzur ve istikrarsızlığa zarar verecek her türlü çaba içerisine girdiklerini dile getirdi.

Bu tür eylemlerin, siyonist rejimin zayıf yanının işaretleri olduğunu hatırlatan dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest bölgede fitne ve ihtilaf çıkarma siyasetlerinin, siyonist rejimin zayıf yönünü göstermektedir vurgusunu yaptı.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, BM ve Arap Birliği özel temsilcisi Kofi Annan’ın, barış planının, ilk baştan bu yana İran tarafından destek gördüğünü hatırlatarak, “ 6 maddelik, Annan planının uygulanması halinde, Suriye’de olaylar normale dönecektir” diye konuştu.

Amerika’nın Suriye’de, azınlıkları, çoğunluğun üzerine iktidar yaparak, bir tür diktatörlüğün sağlanmasını istediğini hatırlatan Ramin Mihmanperest “İran her zaman, toplumda, sorunların barışçıl yollarla çözümlenmesini istemiştir. Suriye’de 2 binden fazla güvenlik görevlisi, ülkede karışıklık çıkarmak isteyen silahlı grublar tarafından öldürülmüştür. Ülke’de karışıklık çıkartılarak, kaosa sürüklenmek istenmiştir. Sivil halk katliam edilmektedir. Bütün oyunlar ve komplolara rağmen hükümet zayıflatılamamıştır. Şimdi bu durumda ABD ve müttefikleri, Suriye’de kaos, karışıklık ve asayişi bozan eylemlere destek vermektedirler” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı