Genel

Suriye’deki saldırılara fitne ve kışkırtma ulemaları neden oldu

Suriye Vakıflar Bakanı Muhammed Abdülsettar el-Seyyid, bugün Şam’da meydana gelen iki terör saldırısına, ulemaların fitneyi ve kan akıtılmasını engelleme görevini katleden kurşun ve yıkıcı patlamalarla değiştiren kışkırtma ve fitne ulemalarının neden olduklarını belirtti.

Bakan el-Seyyid bugün Suriye televizyonuna verdiği mülakatta, verilen kin, nefret, kışkırtma ve tekfir fetvalarının kanımızda yüzdüğünü söyledi.

İşbirlikçi din ulemalarına seslenen el-Seyyid, “ulus düşmanlarına kanımız, canımız, vatanımız ve halkımız pahasına bel bağladığınız sürece doğru yol girmek imkânsız. Siz Allah’ımı memnun etmeye çalışıyorsunuz yoksa ABD’deki siyah sarayımı? Fetvalarınızla Şam’daki Araplığın ve İslam’ın yüreğine zehirli hançer sapladınız” diye konuştu.

Fitne ve kışkırtma ulemalarının verdikleri fetvaların Ortadoğu Bölgesini Siyonist İmparatorluğa dönüştürdüğüne dikkat çeken Vakıflar Bakanı, bu batıl fetvaların Suriye’deki ulemaları etkilemeyeceğini, çünkü bugün Suriye’de kanın aktığı her noktada bildirilerini yayınladıklarını ifade etti.

Bakan el-Seyyid, ulemaların bildirilerinde terör eylemlerine sebebiyet verenlerin Arap ve İslam âlemindeki konumları ne olursa olsun söylediklerinin sorumluluğunu yüklenmek zorunda olduklarını, terör eylemlerinin semavi dinler ve insan ahlakıyla hiç bir alakası olmadığını söylediklerine işaret etti.

Ell-Seyyid, “Suriyeli ulemalar fitne ve kışkırtma ulemalarına bu komplo ve katliamların Suriye halkının hakka bağlılığını artırmaktan, reforma ve krizi aşmaya yöneltmekten başka bir işe yaramayacağını söylemektedir” diyerek Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın Arap Zirvelerinden birinde “inanç ve iradenin yenilmesi yenilgilerin en zorudur” dediğini hatırlattı.

Bakan el-Seyyid, Suriye halkının iradesinin güçlü ve sarsılmaz olduğunu, yaşanan acıları ve terörü aşacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı