Genel

Suriye’deki şiddeti tırmandıranlar keskin bir dille kınandı

Suriye İnsan hakları Şebekesi; silahlı terör gruplarının muhtelif bölgelerde masum insanlara karşı sürdürdükleri şiddet, katletme, kaçırma, sabotaj ve hırsızlık eylemelerini kınadı.

Şebeke yayınladığı bildirisinde; terör gruplarının toplu katliam ve toplu mezarlarına ilaveten NATO ülkeleri, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın Suriye halkına karşı bulundukları tırmandırmaları keskin bir dille kınadığının altını çizdi.

Muhtelif adlandırmalar altında Suriye halkının çıkar, hak ve hukuklarını savunduklarını iddia eden bu ülkelerin bulundukları iddialar ve dezenformasyonla kamuoylarını aldattıklarına dikkat çeken İnsan Hakları Şebekesi; Suriye halkının gerçeklerin farkında olduğunu ve vatanını savunmaya azimli olduğunu vurguladı.

Şebeke; kendisine ve vatanına karşı evrensel komplo-planların yanı sıra ekonomik yaptırımlar, provoke edilen şiddet, hırçın medya savaşı ve akıtılan masum kanlardan bir yıl sonra Suriye halkının vatanına, ulusal birliğine ve onurlu yönetimine daha sıkı tutunduğuna vurgu yaptı.

İnsan hakları örgütleri ve bir çok medya kanalı aracılığı ile yürütülen dezenformasyon ve dünya kamuoyunu aldatma hamlelerini kınadığını belirten Şebeke; Suriye’de yaşanan olayların bir kısım Arap ve bölgesel rejimlerin Suriye ve halkına karşı besledikleri kini-nefreti izole ettiğini ifade etti. Aynı zamanda İstanbul Meclisi ve onu destekleyen taraflar ile Siyonizm,ABD ve batılı ajandalar arasındaki derin bağları ortaya koyduğuna vurgu yaptı.

İnsan Hakları Şebekesi uluslararası tüm insan hakları örgüt ve kurumlardan Suriye’de cereyan eden durumları objektif ve tarafsız bir şekilde analiz etmelerine davet ederek, bu örgüt ve kurumların insan hakları, ahlak ve değerlere ilişkin sorumluluğundaki itibarını yeniden kazanması gereğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı