Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’deki terör eylemlerinin failleri dinsiz ve vatansız taşeronlardır

Şam’ın Kazzaz yol ayırımında meydana gelen iki terör patlamasında yaralananlar ve bir kısım öfkeli vatandaşlar, terör patlamalarını şiddetle kınayarak bu patlamaları gerçekleştirenlerin dinsiz ve vatansız olduklarını, insanlıkla alakası olmayan Suriye düşmanlarının taşeronluğu ve uşaklığını yaptıklarını belirtti.

Yaralılar verdikleri demeçte, bu terör eylemlerinin toplumu tehdit ettiğini, sivil ve asker tüm insanları hedef aldığını, zaman ve mekânını belirlemenin imkânsız olduğunu kaydetti.

İşine giderken patlamaya yakalanan 20 yaşındaki bir genç, ilk patlamanın sesini duyduğunu, ikinci patlamada ise kendini yerde bulduğunu ve elinden isabet aldığını söyleyerek terör eylemlerinin masum insanları hedef aldığını, küçük ya da büyük hiçbir vatandaşı ayırmadığını ifade etti.

Yaralılar ve patlamaların etkisiyle şok yaşayan vatandaşlar, patlamadan sorunlu olanlardan hesap sorulmasını isteyerek bu katillerin İslam dininden ve Suriye toplumunun ahlaki değerlerinden uzak olduklarını ifade etti.

Patlamalara evlerinde yakalanan vatandaşlar ise, patlamaların şiddetinden binaları ve evlerinin duvarlarının çatladığını ve camlarının kırıldığını bildirerek bir kısmı patlama sesine uyandıklarını ve evlerindeyken bedenlerine saplanan şarapnellerden dolayı yaralandıklarını ifade etti.

Hastaneye kaldırılan ve ailelerinin akıbetini bilmeyen yaralı vatandaşlar, “istedikleri özgürlük katliam, yıkım ve kaos yaratmak mı” diyerek öfkelerini dile getirdi.

Diğer yandan Muctehid hastanesi doktoru Sağlık İşlerinden Sorumlu Eğitim Bakanı Yardımcısı Nizar Dahir, Muvasat Üniversite Hastanesi tıbbi kadrolarının alarma geçtiğini ve hastaneye çok sayıda şehit ve yaralının kaldırıldığını belirterek bu eylemlerin Suriye halkının azmini kıramayacağını, aksine gücünü ve direncini arttıracağını söyledi.

Muvasat Hastanesi Tıp İşlerinden Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Şadiye Hıdari ise, hastaneye hafif zedelenme, periferik sinir yaralanmaları, travmatik yaralar, işitme sorunu ve sinir bozukluğu gibi vakaların geldiğini bildirirken yaralılara gerekli müdahalenin yapıldığını ve durumlarının istikrarlı olduğuna işaret etti.

Bu arada yaralılar, patlama sonucu bölgedeki bina ve araçlarda büyük bir hasarın meydana geldiğine dikkat çekerek bu terör eylemini korkakça ve alçakça yapılmış bir eylem olarak nitelendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı