GenelSuriye Dostları

Suriye’deki terör faciası insanlık aleyhine işlenmiş cinayettir

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanlığı Arap ve Afrika işleri yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan Suriye’de yaşanan terör saldırılarının insanlık suçu olduğunuğu belirterek şiddetle telin etti.

Abdullahiyan Suriye’nin batısında Hama yakınlarında el Kubriye köyünde 78 kişinin katledildiği terör saldırısını telin ederek, söz konusu terör saldırısında hayatını kaybeden ailelerin yakınlarının acılarını paylaştıklarını ve bu vahşi saldırının insanlık dışı eylem olduğunu söyledi.

Abdullahiyan sözde “Suriye dostları” toplantısına işaretlei’’ Bazı taraflar teröristleri destekleme yerine Suriye halkını desteklesinler ve mazlum Bahreyn halkının sesini duysunlar’’ dedi.

Abdullahiyan bu kabil facialarının sorumluluğunu Suriye halkını müdafaa altında teröristleri destekleyenlere ait olduğunu vurguladı.

Abdullahiyan gerçeklerin bölge halkından gizlenemeyeceğinin altını çizerek, çifte standart politikaları eleştirerek, ‘’ Suriye’de teröristlere destek verilmesi yerine, Beşşar Esad’ın reformlarına ve BM ile Arap Birliği özel temsilcisi Kofi Annan’ın çabalarına destek verilmesi gerekir’’ dedi.

Abdullahiyan ayrıca bölge’nin barış ve istikrarının önemli olduğunu ve Suriye’de ulusal diyalog ve görüşmelerin güçlendirilerek, şiddetin durdurulması gerektiğini, çözüm için en uygun yolun da bu olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı