GenelSuriye Düşmanları

Suriye’deki teröristler bomba ve füze saldırılarıyla ateşkese uymadılar!

Suriye’deki teröristler, ateşkesin ilan edildiği Kurban bayramından bu yana patlama eylemleri ve roket saldırılarıyla ateşkese bağlı olmadıklarını sergilediler.

Suriye’deki silahlı gruplar, BM Suriye Özel Temsilcisi Ahzar İbrahimi’nin Kurban bayramını nedeniyle Suriye’de 4 günlük ateşkes ilan edilmesine dair önerisini kabul ettiklerini ilan etmelerine rağmen ilk günün sabahından itibaren ateşkes konusunda hiç sorumluluk duymadıklarını ortaya koydular.

Breaking News’un bu konuda verdiği bir habere göre, dün Hayyul Barza bölgesinde Teşrin hastanesi güzergahında şiddetli bir patlama vuku buldu. Kayıp ve hasar oranı henüz kesin olarak bilinmiyor.

İdlib’de de silahlı milisler Hayyul Tarime bölgesine 10’dan fazla roket attılar. Breaking News, bu füze saldırıları sonucunda bölge halkından aralarında çocuklar ve gençlerin de bulunduğu 20 kişinin öldüklerini kaydetti.

Dün ayrıca Rif Şam bölgesi de bomba yüklü bir taşıtın infilak etmesine şahit olurken bu hadisenin de yol açtığı kayıp ve hasar oranı henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı