Cinayet ve Katliamlar

Suriye’deki teröristler insanları öldürmeleriyle gurur duyuyorlar

Homs İlindeki eli kanlı gözü dönmüş terör gruplarının yüzlerce masum sivile ve askerlere insanlık dışı vahşi katliamlarda bulunduklarına dair yeni bir kanıtla Alman Der Spiegel Dergisi Lübnan’a kaçan teröristlerin bir kısım itiraflarını yayınladı.

Derginin Beyrut Muhabiri Ulrike Potts Lübnan’a kaçan teröristlerle yaptığı mülakat ve araştırma raporunda, bu teröristlerin Homs ilinde bulundukları sırada askerlerden ve masum sivil insanlardan yüzlerce kişiyi kaçırdıklarını, bunların çoğunun kafalarını kestiklerini belirtti. Bu vahşetle yetinmeyen teröristle; terör yandaşı medyalarında kullanıp Suriye ordusu ve güvenlik güçlerini itham etmek için insanlık ve ahlak ilkelerinden tamamen uzak bir şekilde işledikleri bu eylemleri ve öldürdükleri bu masum insanları toplu mezarlarda gömdüklerini söylediler.

Vatandaşların yaşamlarını cehenneme dönüştürdükleri Babaamro Semtini bir süre kontrolleri altına alan terör gruplarının gerçek yüzlerini ortaya çıkardığı Alman dergi; Lübnan’a kaçan Hüseyin ve Ebu Rami adlı iki teröristin vahşet dolu itiraflarına yer verdi.

Teröristler sözde Suriye devrimcilerinin hızlı infaz mahkemeleri kurduklarını, devrim cellatlarının da kaçırılan yüzlerce masum insanı nasıl kestiklerini ve idam ettiklerini anlattılar.

Hüseyin adlı terörist çok sayıda insanı öldürmesiyle bu bağlamda Homs’ta en az deneyime sahip olduğunu ifade dereken, Ebu Rami ise devrim cellatlarının kaçırılan vatandaşlardan en azından 150 kişiyi kestiklerini belirterek bu sayının kaçırılanların yaklaşık olarak yüzde yirmisini oluşturduğunu ekledi.

Hüseyin, içinde faaliyet gösterdiği ve “Defin Taburu” olarak bilinen terör grubunun en azından 250 kişiyi öldürdüğünü ve Babaamro’da gizli toplu mezarlara gömdüklerini söyledi.

Kasım ayında Suriye Arap ordusundan bir askere vahşet dolu işkencede bulunması ardından boğazını kesme ve cesedini tenkil etmekle övünen Hüseyin, “Sırf eşleri yada evlatları Suriye Arap Ordusunda bulunmaları nedeniyle muhterem bir çok kadını öldürdüm..” şeklinde konuştu.

Homs İlinde sözde devrim mahkemeleri kurduklarını, bu mahkemelerde koordinasyon, sorgulama ve infaz ekiplerinin bulunduğunu söyleyen teröristler, sorgulama ekibinin yakalanan vatandaşlara nasıl işkence etiklerini anlattılar.Teröristler, işkence ve sorgudan sonra defin tugayının bu insanları toplu mezarlara götürdüklerini, orada da Hüseyin adlı teröristin bıçakla onları kestiğini söylediler.

Hüseyin devrim celladı görevine ilaveten aynı zamanda PKC tipi ağır makineli silah kullandığını ve bununla da çok sayıda insanı öldürdüğünü itiraf etti.

Henüz 24 yaşında olan ve Homs’ta faaliyet gösteren Faruk tugaylarına katılmadan önce ticaretle uğraştığını söyleyen Hüseyin; bir çok kişinin işkence yapabileceğini ama çok az kişinin eliyle insan öldürebileceğini ifade ederken, insanları nasıl öldürmekle duyduğu gururu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu